خبرنگاران گشایش بزرگترین بیمارستان صحرایی تخصصی کرونا در لندن

به گزارش وبلاگ ایزابل، لندن - خبرنگاران - بزرگترین بیمارستان صحرایی تخصصی کرونا با ظرفیت چهار هزار تخت روز جمعه (15 فروردین) برای رسیدگی و درمان بیماران مبتلا به کووید - 19 در شرق لندن گشایش یافت.

خبرنگاران گشایش بزرگترین بیمارستان صحرایی تخصصی کرونا در لندن

این بیمارستان در مدت دو هفته با تلاش شبانه روزی نیروهای ارتش انگلیس و پیمانکاران این کشور در سالن نمایشگاه اکسل لندن برپا و به نام خانوادگی فلورانس نایتینگل بنیانگذار پرستاری نوین، نامگذاری شده است.

شاهزاده چارلز ولیعهد انگلیس امروز از طریق ارتباط ویدیویی در مراسم حاضر و با تقدیر از دست اندرکاران و کارکنان درمانی کشورش، بیمارستان جدید را افتتاح کرد. همچنین وزیر بهداشت انگلیس که پس از ابتلا به کرونا دیروز (پنجشنبه) از قرنطینه خارج شد، در کنار رئیس بیمارستان جدید و نمایندگانی از وزارت دفاع، در تشریفات گشایش این بیمارستان صحرایی شرکت کردند.

بیمارستان نایتینگل با هدف انتقال افراد مبتلا به کرونا از بخش مراقبت های ویژه و کاهش فشار روی سایر بیمارستان های پایتخت بریتانیا ساخته شده است.

مت هنکاک وزیر بهداشت انگلیس در حاشیه این مراسم، به وبلاگ ایزابل گفت؛ اولین بیمار اوایل هفته آینده به این بیمارستان منتقل خواهد شد.

او شرح داد که بیماران ابتدا در بیمارستان های محلی پذیرش شده و پس از رسیدن به شرایط پایدار، به بیمارستان نایتینگل منتقل خواهند شد.

هنکاک شرح داد که این بیمارستان و تجهیزاتی نصب و تعبیه شده در آن، برای ارائه خدمات تخصصی به بیماران مبتلا به کرونا ایجاد شده و دیگر بیماران در بیمارستان های محلی درمان خواهند شد.

او همچنین با اشاره به پیش بینی دانشمندان درباره اوج ابتلا به کرونا ظرف 9 روز آینده، مدعی شد: تلاش ما این است که برای بروز هر اتفاقی، آمادگی لازم را داشته باشیم.

به گزارش شبکه خبری اسکای، بیمارستان نایتینگل به 16 هزار کادر درمانی نیاز دارد تا از ظرفیت کامل آن بهره برداری شود. این در حالی است که بر اساس گزارش ها، یک چهارم پرستاران و پزشکان در انگلیس بیمار و یا در قرنطینه خانگی به سر می برند.

رئیس انجمن بیمارستان های انگلیس پیش تر گفته بود که درمانگاه های این کشور در مواجهه با ویروس کرونا به لحاظ تعداد، سرعت افزایش و وخامت حال بیماران، در حال انفجار و حتی ظرفیت بیمارستان نایتینگل نیز از قبل تکمیل شده است.

دولت لندن طرح ساخت بیمارستان های صحرایی را در تعدادی از شهرهای دیگر از جمله بیرمنگام و منچستر نیز دنبال می کند که قرار است در هفته های آینده به سرانجام برسد.

چندی پیش سفیر امارات متحده عربی در لندن گفت که مکان بیمارستان نایتینگل متعلق به شرکت نمایشگاه های ملی ابوظبی است. در تارنمای شرکت نمایشگاه های ملی ابوظبی نیز به این مساله اشاره شده و آمده است که این شرکت مجموعه ای از نمایشگاه های سراسر جهان از جمله نمایشگاه اکسل لندن را تحت پوشش دارد.

آمار ابتلا به کرونا در انگلیس روز به روز در حال افزایش است. تا به امروز 33 هزار و 718 نفر به این ویروس مبتلا و 2 هزار و 921 نفر جان خود را در این کشور از دست داده اند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران گشایش بزرگترین بیمارستان صحرایی تخصصی کرونا در لندن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران گشایش بزرگترین بیمارستان صحرایی تخصصی کرونا در لندن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید